Святковий фінал обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія — 2019»

0
338

Церемонія нагородження переможців обласного та міського в Херсоні  етапу Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія — 2019» відбулася  25 квітня об 11-30 у Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки за адресою вул. Гімназична, 21.

Організатори конкурсу «Книгоманія — 2019»  – ГО «Форум видавців», ДП «Український інститут книги», генеральний партнер – ПАТ «КРЕДОБАНК», співорганізаторами на обласному рівні  виступили управління культури Херсонської обласної державної адміністрації, департамент освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації, КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради, а у районах, містах та ОТГ області – бібліотеки, що обслуговують дітей: дитячі, публічні, шкільні.

Основними завданнями конкурсу є вироблення у дітей навичок самостійної роботи з книгою, критичного аналізу, осмислення та творчої інтерпретації прочитаного, популяризація кращих надбань сучасної української та світової дитячої літератури, привернення уваги суспільства до проблем дитячого читання.

Упродовж останніх трьох місяців всі учасники Конкурсу, учні 7-х класів, читали рекомендовані сучасні книжки, розповідали про них, вели читацькі щоденники та презентували свої улюблені бестселери на відбіркових етапах, змагаючись з іншими «книгоманами».

Вперше для учасників та всіх небайдужих до сучасної літератури та промоції дитячого читання у мережі Facebook було створено  окрему відкриту спільноту – «Таємне товариство книгоманів». На цій сторінці розміщувалась інформація про перебіг «Книгоманії — 2019», цікаві та корисні факти про читання, книжки та авторів, а також проходили різноманітні конкурси та голосування. Херсонські «книгомани» активно долучились до обговорень у спільноті, ділились із ровесниками враженнями про прочитані книги.

Сценічному дійству передувало змагання конкурсантів у обласному фіналі: вирішувалася доля головного призу, а саме – поїздки у травні 2019  до Львова на фестиваль дитячого читання «Книгоманія — 2019» на запрошення ГО «Форум видавців», а також зустрічі та спілкування з сучасними українськими письменниками-земляками  Юлією Чернієнко та  Анатолієм Шкаріним.

Журі конкурсу враховувало кількість прочитаних учасниками книжок, зокрема сучасної української літератури, а також оцінювали відгуки і презентації улюблених книг – творів сучасної  української прози для дітей, начитаність та ерудованість конкурсантів.

Почесні гості свята – Мазур Ігор Романович, заступник начальника Управління культури ХОДА, Румянцева Юлія Аскольдівна, начальник відділу молодіжної політики та позашкільної освіти Департаменту освіти, науки та молоді ХОДА, Мініх Наталія Павлівна, заступник директора Приватного акціонерного товариства Кредобанк, Лісова Ганна Валеріївна, директор книготоргівельної мережі «Учбова книга» привітали та нагородили дипломами і подарунками учасників конкурсу.

Отже суперфіналістами третього етапу Книгоманії – 2019 на Херсонщині стали:

Головко Єлизавета, учениця Каховського НВК «Гімназія-спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» ;

Житняковська Валерія, учениця Комишанської ЗОШ І-ІІІ ст. №26.

Почесне звання фіналіста також здобула Бовсуновська Руслана, учениця Херсонської ЗОШ І-ІІІ ст №53.

В окремих номінаціях журі конкурсу відзначило:

  • за кращу відео-промоцію

Макаревича Владислава, читача Нововоронцовської центральної районної бібліотеки;

Куценко Вікторію, ученицю Верхньорогачицької опорної ЗОШ.

  • за кращий читацький щоденник

Соколовського Богдана, учня Володимирівської ЗОШ І-ІІІ ст. Скадовського району;

Адаменко Ксенію, ученицю Голопристанської гімназії.

 

Подяками обласного організаційного комітету  за найкращу організацію та промоцію ІІ та І етапів Всеукраїнського конкурсу відзначені бібліотекарі: Стрельчук Світлана Іванівна (Каховська гімназія), Карпенко Лілія Миколаївна (ЗОШ №26), Колесник Світлана Олександрівна (Білозерська ЦБС), Карпенко Валентина Іванівна (Новокаховська ЦБС).

Святкову церемонію нагородження підготували і провели працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, за участю дитячих творчих колективів м. Херсон.