В Художньому музеї відбулась зустріч з нововоронцовським краєзнавцем Андрієм Селецьким

0
115

6 листопада у вітальній залі музею відбулась зустріч з нововоронцовським краєзнавцем Андрієм Селецьким, який презентував результати своїх наукових досліджень щодо життя та творчості художника ХХст. Ісаака Айзеншера – одного із забутих українських художників ХХ ст., який народився  у 1900 році у селі Нововоронцовка.

Ісаак Айзеншер  — художник-графік, кий  навчався в Санкт-Петербурзькій Академії мистецтв. В тридцяті роки він проявив себе як винахідник у галузі гравюри на металі, запатентував власний винахід і видав підручник «Техніка офорту» у 1939 році. З 1943 року художник брав участь у бойових діях на фронтах Другої світової війни, звідки повернувся живим. Відомо, що він помер у 1953 році.

Тематика творчості Ісаака Айзеншера присвячена історії, традиціям та соціальним потрясінням єврейського народу, які відбулися у ХХ ст. на території України і свідком яких був сам художник. Крім того майстер співпрацював з видавництвами та розробляв проекти обкладинок, виконав цикл портретів видатних діячів світової культури для поштових листівок.

В науковий архів музею Андрієм Селецьким було передано презентацію та копії документів, пов’язаних з життям та творчістю Ісаака Айзеншера, з метою введення імені художника до мистецтвознавчого обігу та популяризації його творчості. Презентація відбулася за участі музейних фахівців та представників місцевих ЗМІ.