У Херсонському обласному Центрі народної творчості пройшов семінар-практикум з теми: «Нематеріальна культурна спадщина Херсонської області: інвентаризація та популяризація елементів НКС»

0
15

З метою організації виконання на території області основних положень Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини 9 квітня 2021 року в Херсонському обласному Центрі народної творчості пройшов семінар-практикум з теми: «Нематеріальна культурна спадщина Херсонської області: інвентаризація та популяризація елементів НКС».

На семінарі були присутні представники територіальних громад, чиї елементи НКС увійшли до обласного списку, а саме: Великоолександрівської, Каланчацької, Новотроїцької, Олешківської, Таврійської, Зеленопідської, Великолепетиської громад.

На початку семінару із вітальним словом виступила заступниця директора обласного Центру народної творчості Оксана Степанова. Під час вступного слова вона наголосила: «Робота в напрямку збереження багатства народної культури українців та нематеріальної культурної спадщини й надалі лишається одним із пріоритетних завдань для працівників закладів культури усіх рівнів».

Далі завідувачка відділу інформаційно-методичного забезпечення та видавничої діяльності Наталя Вигоднер провела для семінаристів екскурсію по обласній виставці образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Великдень у Світлиці», де кожен зміг переглянути роботи майстрів своєї громади. Були також обговорені питання рівня підготовки робіт декоративно-ужиткового мистецтва до обласних виставок.

Під час семінару завідувач відділу креативних індустрій та нематеріальної культурної спадщини Олексій Абзелімов розказав про роль інвентаризації в процесі охорони НКС, основні кроки та інструменти, критерії формування інвентарю, роль громад та зацікавлених осіб у цьому процесі. Розглядалися також питання інтелектуального і авторського права та етичні принципи НКС. Особливо уважно обговорили зміст інвентарного досьє для включення до обласного переліку елементів НКС.

Семінар узагальнив, що дуже важливою частиною спадщини, крім пам’яток, творів мистецтва та колекцій цінних експонатів, є також традиції, живі прояви нематеріальні культури, які успадковані від предків і передаються майбутнім поколінням.