Тиждень першокурсника для херсонських студентів

0
291

Впродовж 11-15 листопада Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова провела Тиждень першокурсника «Знайомтесь: юнацька». За цей час нагоду дізнатися більше про бібліотеку, взяти участь у заходах, познайомитися з книжковими новинками мали нагоду юнаки і дівчата, що восени цього року стали студентами вишів та розпочали навчання у професійних училищах і ліцеях.

До подій Дня інформації «Бібліотека – відкритий світ інформації» долучилися студенти Херсонського державного аграрного університету, Херсонського національного технічного університету, Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу, Херсонського професійного ліцею харчової промисловості.  Докладніше

Загалом у ході Тижня першокурсника відбулася низка пізнавальних, інформаційних та рекламних заходів у книгозбірні та навчальних закладах міста.

На молодіжний стартап «Вектор успіху» у читальну залу завітали першокурсники Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу. Запрошеним спікером став Андрій Жнівін – відомий херсонський блогер, співзасновник Єдиної системи відкритих бюджетів в начальних закладах України OpenSchool.in.ua.  На прикладі свого проекту пан Андрій показав майбутнім юристам можливості для власних стартапів. Приємним сюрпризом для учасників був виступ  студентки-амбасадора «Red Bull», яка презентувала продукцію цієї торгової марки.

Відділ мистецтв запросив учнів Білозерського професійно-технічного училища №6 на відеознайомство «Стріт-арт – мистецтво вулиць», щоб розповісти про мурали — масштабні картини, створені митцями на фасадах великих будівель по всьому світу. Цей напрям сучасного мистецтва нині переживає сплеск і стрімко розвивається, в тому числі, і в нашій країні. Учні здійснили відеомандрівку вулицями Києва, милуючись красою більш ніж 80-и муралів. Завдяки майстерності художників звичайні поверхні будівель в столиці перетворились на мистецькі витвори, які приваблюють сотні туристів і милують око киян. Пригадавши зразки вуличного мистецтва в Херсоні, всі зійшлися на думці, що справді художній street-art є  предметом гордості будь-якого міста.

Керуючись рекламним девізом «Ви не можете прийти в бібліотеку? Тоді бібліотека йде до вас!», фахівці  відділу абонемента прийшли до першокурсників Херсонського вищого професійного ліцею ресторанного господарства   з літературними замальовками «Андрій Гулкевич: новий український хоррор» та «Марія Ряполова: дива фітофентезі» з циклу «НУА: нові українські автори». Ліцеїсти познайомились з біографією та творчим доробком молодих українських письменників, переглянули добірку відеоматеріалів з інтерв’ю та відгуками про їхні книги. Молодь захоплено слухала розповідь бібліотекаря  та цікавилась, чи є в бібліотеці книги цих авторів.

Напередодні Міжнародного дня толерантності працівники  відділу абонемента запропонували першокурсникам Херсонського професійного ліцею харчової промисловості на дискусійному майданчику «Толерантність – дорога до майбутнього» обговорити серйозне питання «Чи легко бути толерантним?». Молодь активно висловлювала свої думки, охоче брала участь у ситуаційній грі, шукала вихід із запропонованої життєвої ситуації, керуючись принципами толерантності.

Юнаки і дівчата дійшли висновку, що бути толерантним і просто, і складно водночас.

Фахівці Інтернет-центру  познайомили  учнів Херсонського професійного ліцею зв’язку та поліграфії  з інформаційними ресурсами бібліотеки, послугами для користувачів на та найуспішнішими проєктами.

Тиждень першокурсника закінчився, але попереду – нові зустрічі в бібліотеці.