Променад вулицею Поштовою

0
67

Бібліотечне екскурсійне бюро «На семи балках» Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова нещодавно запросило гостей та мешканців міста на «Променад Поштовою вулицею».

Учасники екскурсії здійснили прогулянку в часі й зазирнули в минуле Херсона, а предметом розповіді стала вулиця Поштова. Свою назву вона одержала із самого заснування Херсона, адже тут проходила поштова дорога на Миколаїв. Пізніше головна вулиця міста отримала більш звучну назву — Говардівська — на честь англійського філантропа Джона Говарда. Минув час і вулиця перетворилась на проспект Ушакова, названий ім’ям видатного флотоводця.

Центральний проспект міста з’єднує берег Дніпра із залізничним вокзалом. У XVIII столітті західна її частина налічувала всього кілька кварталів, а в першій половині XIX ст. був забудований майбутній проспект до обласної лікарні. У дореволюційний час на березі Дніпра, звідки починається проспект, знаходилася дерев’яна пасажирська пристань. Зліва від пристані стояв трактир, на місці якого в 1938 році була побудована паротурбінна електростанція.

Найцікавіша пам’ятка проспекту  – будівля управління робіт Херсонського порту, яка була спрєктована міським архітектором Антоном Свариком у 1902 році. У будинку № 16 на проспекті Ушакова в кінці століття перебувала нічліжка — притулок для знедолених людей. З 1911 до 1978 р в цьому приміщенні знаходився краєзнавчий музей.

Пройшовши довгою вулицею, екскурсанти вивчили багато архітектурних стилів, насолодилися красою природи затишного Шевченківського парку, дізнались про життя херсонців початку 20-століття і завершили променад на старовинній площі, яка раніше називалася Ярмаркова.