Проєктний менеджмент: від ідеї до реалізації

0
103

У селі Бузова Київської області відбулася школа волонтерок, присвячена проєктному менеджменту. Участь у навчанні взяла і працівниця Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара, кураторка реалізованого за підтримки «Українського культурного фонду» проєкту «Говоримо українською. Читаємо українське», головна бібліографка Лілія Віжічаніна. Усього школу відвідали 40 представниць від різних міст України – Херсона, Києва, Чернігова, Львова, Тернополя, Краматорська, Костянтинівки, Запоріжжя та ін.

Організаторами заходу стали члени громадської організації «Український світ» Анастасія Розлуцька та Крістіна Сударенко. Фінансову підтримку школи забезпечив Фонд Ганса Зайделя (Німеччина) в Україні. Серед експертів та спікерів із проектного менеджменту були: Олександр Щелоков, експерт у сфері відкритих даних; Людмила Самчук, експертка з проєктного менеджменту, менеджерка молодіжних проєктів Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні; Анастасія Розлуцька, керівниця громадської організації «Український світ».

Особливе зацікавлення в усіх присутніх викликала лекція Ярини Ключковської, експертки з комунікації, тренерки Львівської бізнес-школи, з теми «Комунікації проєкту», дієві поради якої знадобляться в будь-якій сфері життя, а не тільки в проєктній діяльності. Пані Ярина чітко пояснила, якою є мета будь-якої комунікації та наскільки важливо вміти давати відповіді на запитання: «Я комунікую для чого? З ким? Що є предметом комунікації? Як це робити?». Неля Втерковська, фахівчиня з комунікацій, психологиня, поділилася дуже цікавими знаннями про те, як комунікують між собою люди різних психологічних типів. Представниця «Українського культурного фонду», програмна менеджерка Марія Василець, у доповіді «Менеджмент культурних проєктів» охарактеризувала стратегічні пріоритети та програми фонду. Філіп Альїд, громадський активіст та менеджер проектів, висвітлив таку можливість реалізувати проєкт, як бюджет участі, поділився власними секретами, які діють на практиці.

Особливі емоції в учасниць школи викликав воркшоп на основі художніх робіт проєкту «Україна: моя біль і надія» та обговорення трансформаційних процесів і цінностей українського суспільства. Організували та провели воркшоп представниці Фонду Ганса Зайделя в Україні Людмила Самчук та Альона Максимова.

Усі учасниці школи отримали практичний досвід, який далі зможуть використовувати в реалізації майбутніх успішних проєктів.