Обласний мережевий семінар на допомогу фаховому зростанню бібліотекарів

0
58

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова провела в онлайн-режимі семінар «Пріоритети діяльності сучасної бібліотеки для молоді в умовах реформування освіти» для бібліотекарів юнацьких структурних підрозділів бібліотек Херсонської області та бібліотекарів закладів освіти.

З вітальним словом та побажаннями плідної роботи до учасників звернулась Тетяна Крулицька, начальник управління культури Департаменту реалізації гуманітарної політики Херсонської обласної державної адміністрації.

Галина Гаврилюк, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії і методики викладання навчальних дисциплін КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» виступила з доповіддю «Освітні домінанти сьогодення». Вона окреслила основні зміни, що відбулися в закладах освіти під час реформи, та розглянула підходи, які бажано використовувати бібліотекарям при роботі з учнями та в просуванні читання.

Темою виступу Світлани Шуляк, кандидата педагогічних наук, доцента, декана факультету менеджменту і бізнесу ВП «МФ КНУКіМ» була «Компетенція та імідж сучасного фахівця бібліотечно-інформаційної сфери». Пані Світлана говорила про високі вимоги до сучасного бібліотекаря: мало опанувати професію і отримати високий освітній ступінь, необхідно бути креативним, харизматичним та ерудованим, а імідж бібліотекаря може стати показником його фахової майстерності. Зацікавила учасників семінару її  пропозиція щодо створення корпоративного дрес-коду для бібліотечних фахівців.

Ірина Тарадименко, завідувач науково-методичного відділу Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова, надала методичні поради щодо створення та використання віртуального бібліотечного простору на допомогу дистанційній освіті.

Із виступу Олени Симоненко, завідувачки читального залу Вінницької обласної бібліотеки для юнацтва учасники семінару дізнались про низку  соціокультурних онлайн-проєктів  книгозбірні.

Скарбничка досвіду «Співпраця Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова із закладами освіти заради успіху в навчанні» познайомила з культурологічною медіастудією «Мистецтво у просторі і часі» на підтримку шкільного курсу «Художня культура», бібліотечними квестами в контексті сучасного освітнього простору та діяльністю книгозбірні на допомогу інклюзивній освіті.

Модератором семінару виступила Тетяна Ігнатова, заступник директора Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова.

Завдяки синергії організаторів та спікерів  обласний мережевий семінар, який зібрав близько 90 учасників, дозволив об’єднати бібліотекарів області для актуалізації знань про діяльність сучасної бібліотеки в умовах реформування освіти, обмінятися досвідом, познайомитися з новими напрацюваннями.