«Мова – душа народу»: Гончарівка провела цикл заходів до Дня української писемності та мови

0
183

9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара вже традиційно не могла оминути цю важливу для українського народу подію і підготувала низку заходів.

Так, відвідувачі відділу абонемента вже мають можливість ознайомитися з книжковою виставкою «Мова – краса і сила». Для іноземців, які прагнуть опанувати українську мову, будуть цікаві підручники, представлені на виставці. А для тих, хто готується до ЗНО та вступу до ВНЗ, є багатий вибір посібників та довідників.

6 листопада до Гончарівки завітали курсанти першого курсу Морського коледжу Херсонської державної морської академії. Вони разом з працівниками відділу краєзнавства здійснили віртуальне знайомство з письменниками, життєві й творчі шляхи яких переплелися з Херсоном. Юнаки дізналися цікаві факти з біографії та творчого життя Олексія Кручених – поета-футуриста, що видав збірку «Весь Херсон в карикатурах, шаржах и портретах». Курсанти також почули багато цікавого про талановитого письменника-краянина, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Анатолія Кичинського. Вразила присутніх і  блискавична історія успіху Віктора Вальда, переможця Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Також було розкрито таємницю псевдоніму володарки відзнаки «Золотий письменник України», уродженки Херсона Люко Дашвар.

Можна з впевненістю сказати, що всі дізналися багато нового про майстрів слова та залишились задоволеними знайомством з їх дивовижним світом!

7 листопада у відділі наукової інформації та бібліографії відбулася надзвичайно актуальна лекція-практикум «Новий український правопис: традиції та тренди». Під час лекції відвідувачі та співробітники Гончарівки розглянули всі зміни, які знайшли відображення в новому правописі: інваріативні складові, спрощення в написанні слів, утворення фемінітивів, написання скорочень та ін. А потім виконали практичне завдання на перевірку знань. Така лекція проводилася невипадково – 8 листопада відбулася щорічна акція «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності». У прямому ефірі з радіостудії прочитав диктант його автор Олександр Авраменко – мовознавець, який складає текст диктанту останні 13 років. Цього року пан Олександр вніс кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису. Тож усі, хто відвідав напередодні практикум, під час написання диктанту в бібліотеці почувалися набагато впевненішими. До акції у Гончарівці приєдналися й працівники Управління патрульної поліції нашого міста. До речі, вже не перший рік книгозбірня проводить курси української мови для херсонців.

Вітаємо зі святом співучої, солов’їної, благозвучної української мови!!!