Літературний тур Херсонщиною «Книгомандри» завершився

0
176

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова провела прес-конференцію з нагоди фіналу проєкту «Літературний тур Херсонщиною «Книгомандри», який навесні цього року став одним із переможців програми «Створюємо інноваційний культурний продукт» Українського культурного фонду.

На прес-конференцію завітали представники органів влади області, працівники бібліотек навчальних закладів та бібліотек міста Херсона, директори та працівники бібліотек-партнерів проєкту, письменники, журналісти, блогери.

Ініціатор проєкту, директор Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва імені Бориса Лавреньова Вікторія Лобзова у своєму виступі підбила його підсумки. Протягом 5 місяців відбулося 29 зустрічей з 17 сучасними українськими письменниками в місті Херсоні, містах, селищах та селах десяти районів Херсонської області. Команда проєкту за цей час подолала майже 3000 кілометрів, а відеоролики, інформаційні матеріали та трансляції охопили 118 901  користувачів.

Депутат Херсонської обласної ради Юрій Рожков привітав з успішною реалізацією проєкту «Книгомандри», наголосив на цінності бібліотек та проєктів, які популяризують читання серед молоді, знайомлять жителів Херсонщини із сучасною українською літературою.

Директор книготорговельної мережі «Учбова книга» Анна Лісова, яка неодноразово відвідувала заходи в межах «Книгомандрів», зазначила, що саме такі творчі зустрічі з письменниками породжують нову генерацію молодих авторів.

Друг бібліотеки, поет, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки письменників України  Валерій Кулик, натхненний «Книгомандрами», присвятив бібліотеці сонет.

Директор КУ «Великоолександрівська районна централізована бібліотечна система» Великоолександрівської районної ради Херсонської області Ірина Кравець висловила вдячність від імені всіх бібліотек-партнерів проєкту за надану можливість поспілкуватися з письменниками наживо. І зазначила, що книги, на яких є автограф автора, сприймаються читачами як книжки зі знаком якості.

Всі бібліотеки-учасниці проєкту отримали подяки від організаторів.

Під час прес-конференції були презентовані виставка світлин «Книгомандри в об’єктиві» та книжкова виставка «17 автографів – ціла історія» з книжками, якими поповнився фонд бібліотеки за час проєкту, афішами з автографами письменників та закладками з побажаннями проєкту та книгозбірні.

Дякуємо всім, хто приймав у себе «Книгомандри», хто відвідував зустрічі з письменниками та дивився трансляції в соціальних мережах, коментував та поширював інформацію, викладав відгуки, брав автографи та купував книжки.

Цей проєкт завершено. І можемо впевнено сказати, що «Книгомандри» відбулися!