Козачата

0
36

15 жовтня в рамках святкувань Дня українського козацтва та свята Покрови до Херсонського обласного Центру народної творчості завітали козачата Горьківської сотні Каланчацького куреня Прогноївської паланки Херсонського коша Українскього війська Запорізького Низового.

Приїхали вони, щоб відвідати виставку своєї колишньої керівниці гуртка декоративно-ужиткового мистецтва, засновниці гончарної майстерні «ВогнеДана» Олени Селезньової та її чоловіка Сергія. Олена Леонідівна свого часу займалась з цими дітьми у шкільному гуртку, дала їм початкові навички роботи з глиною. Тепер цю справу продовжує її колега, активний та ініціативний сподвижник народного мистецтва Анатолій Іванович Семикопенко.

Діти із задоволенням побували на гостинному подвір’ї ОЦНТ, у Світлиці на виставці «Гончарна майстерня «ВогнеДана» — Світогляд», екскурсію по якій провела Олена Селезньова та на майстер-класі по декоративному оформленню гончарних виробів кольоровими поливами. Таким чином вони продовжують вчитись працювати з керамічними виробами, доводити свою роботу до завершення а свої вироби до досконалого вигляду.

Дітлахи також мали змогу розписати собі іменні козацькі ложки з допомогою фахівчинь ОЦНТ Марини Ринденко та Таїсії Бецун. Цікаво, весело та інформативно пройшов цей день у юних козачат.