#Книгомандри: Лавреньовка зустрічає І. Роздобудько та Є. Стеблівського

0
126

Відбулася найочікуваніша зустріч літературного туру Херсонщиною «Книгомандри» від Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова. На літературні діалоги про вічне завітали Ірен Роздобудько та Євген Стеблівський.

Ірен Роздобудько – сценаристка, ілюстраторка та одна з найуспішніших українських письменниць, книжки якої не сходять з полиць книгарень роками, авторка 35 романів, а за її сценаріями знято вже 12 фільмів. Лауреат та переможниця літературного конкурсу «Коронація слова», володарка престижної відзнаки «Золотий письменник України».

Євген Стеблівський – український письменник з Одещини, журналіст, історик, громадський діяч та волонтер. Автор серії репортажів з війни в Придністров’ї, оповідань та романів, деякі з них представлені в Стенфордському університеті та університеті Торонто.

Графік у письменників був дуже насичений. Першими з Євгеном Стеблівським спілкувалися військовослужбовці військової частини № 3056 Нацгвардії України в Херсоні. У хлопців до автора було багато запитань,  на які він із задоволенням відповідав.

Потім зйомки на телебаченні та міні — екскурсія містом. А вже ввечері на них чекала повна зала обласної юнацької книгозбірні прихильників та гостей заходу.

Хвилювання не приховували ні автори, ні відвідувачі. Аудиторія завмерла в очікуванні початку виступів.  Є.Стеблівський  презентував  свою   книгу «Генерал. Пророцтво Юрка Тютюнника»,  поділився спогадами  про пошук історичних документів в архівних установах. Автор підкорив херсонців своєю виваженістю, знаннями історії нашого краю, щирістю та відкритістю.

Серед гостей заходу чимало було шанувальників творчості І. Роздобудько.  На численні  прохання присутніх  відома письменниця розповіла про свою крайню  книгу «Прилетіла ластівочка», ідею її написання та художнє оформлення,  привідкрила  деякі секрети своєї  роботи як сценариста. Запитань до автора було дуже багато: і про хобі, і про плани на майбутнє, і про ілюстрування книг, яким пані Ірен займається з задоволення вже багато років.

Щедре сонечко та лагідне морське повітря Генічеська зустрічало гостей  вже наступного дня.  У просторій і затишній залі  школи мистецтв учасників зустрічі, а це були читачі районної дитячо-юнацької бібліотеки та військові,   привітала начальник відділу культури Генічеського району Вікторія Сухорукова.

З перших хвилин  свого виступу Євген Стеблівський  захопив увагу всіх присутніх розповіддю про свою рідну Звенигородську землю, по який ходили Б.Хмельницький, Т. Шевченко, Ю. Тютюнник, про свій родовід, спілкувався з військовими про війну на сході країни, проводив історичні паралелі на прикладах доль своїх героїв, подій, описаних ним у трилогії «Звенигора», «Генерал», «Кіборги».

Продовжуючи тему сучасної війни, Ірен Роздобудько прочитала маленьке оповідання «Такий футбол»,  присвячене подіям, які відбуваються на Донбасі. Презентувала «лякачки» з її першої дитячої книжки, яка повинна вийти вже цієї осені, також говорила про нові проекти, кіносценарії,  над якими працює і що саме цими днями вирішується доля наступного  фільму.

Гучними і дружніми оплесками генічеська аудиторія висловила свою вдячність шановним гостям. Адже вийшли справжні діалоги авторів з їхніми поціновувачами, діалоги про вічне: життя і смерть, кохання і зраду, честь і відвагу, усвідомлення своєї  ідентичності, яку намагаються викоренити з пам’яті українців.

На завершення  всі охочі мали змогу придбати книги та отримати побажання від улюблених письменників на закладках-автографах.

До онлайн трансляції  приєдналось багато людей, які, на жаль, не змогли потрапити на обидві зустрічі.

Літо – час чудових відкриттів!  Мандруймо з «#Книгомандри»!