Довга та терниста дорогу «Степу»

0
109

4 вересня у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара справжніх поціновувачів українського слова і пісні зібрав на свою презентацію ювілейний випуск літературно-мистецького альманаху «Степ». 25-й номер альманаху презентували головний редактор, поет і журналіст Василь Піддубняк та письменник, літературознавець, голова ХОО НСПУ Василь Загороднюк.

Про відродження альманаху «Степ» у 1991 році, про сподвижників цього процесу і що вдалося зробити на той час розповів Василь Піддубняк, який і був одним з ініціаторів другого народження легендарного видання.

Василь Загороднюк під час свого виступу проаналізував зміст альманаху, зосередив увагу на нових іменах, творчість яких представлена на сторінках часопису.

Літературне життя Херсонщини вирує, місцеві поети та письменники продовжують розвивати й утверджувати художньо-образне слово, яке зворушує, надихає та окрилює душі поціновувачів поетичного рядка. Ґрунтовну оцінку представленим матеріалам надав літературознавець, автор наукових розвідок з питань сучасної літератури Ярослав Голобородько. Також Ярослав Юрійович висловив власні пропозиції щодо подальшого розвитку альманаху і представив громадськості свою нову книгу.

З привітальними словами виступили заступник начальника обласного управління культури Ігор Романович Мазур та заступник директора з бібліотечної роботи обласної книгозбірні Галина Володимирівна Шендерук.

Справжньою окрасою заходи стали музичні композиції у виконанні співака, лауреата багатьох міжнародних вокальних конкурсів Максима Лозового, вихованки Херсонської музичної школи № 1 Анни Кохановської, вокального дуету у складі Світлани Надточій та Людмили Курченко (Херсонський обласний палац культури).

Примірники альманаху були подаровані письменникам, освітянам, шкільним бібліотекарям, представникам обласних та міських бібліотек.