0
29

В місті Херсоні по вулиці Перекопська, 18, розташований будинок –  пам’ятка історії місцевого значення, яка пов’язана з життям і творчістю (1903-1937 рр.) відомого українського письменника Миколи Федоровича Чернявського. Наприкінці серпня 1903 року тут перебував Михайло Михайлович Коцюбинський – видатний український письменник та громадський діяч.

Власниця будинку – Задорожня Ірина Валеріївна як небайдужа жителька нашого міста погодилась з ініціативою щодо заміни старої меморіальної дошки на нову під час ремонту будівлі. Це питання було узгоджено з обласною інспекцією по охороні пам’яток історії, а також обласною організацією спілки письменників України. Сьогодні зазначена будівля має нову пам’ятну дошку.

Департамент реалізації гуманітарної політики висловлює щиру подяку Задорожній Ірині Валеріївні, яка власним коштом виготовила та встановила меморіальну дошку на фасаді вищезгаданого будинку, на заміну старої. Дана подія є чудовим прикладом відповідального ставлення громадян до культурної спадщини Херсонщини.