Карай йоллари – караїмські шляхи

0
134

Працівники читального залу Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова продовжують онлайн-заходи для молоді міста. Цього разу її увазі  запропонували краєзнавчу розвідку «Карай йоллари – караїмські шляхи».

Десятки народів населяють Україну в наші дні і частина з них також вважає цю землю  своєю Батьківщиною. Шведи, німці, французи, італійці, греки, болгари, євреї та караїми – це далеко не повний список народів, що були та залишаються невід’ємною складовою багатонаціональної Херсонщини. Важко собі уявити різнобарвну палітру народів, зовсім різних за своїм віросповіданням, традиціями та ментальністю, які мирно співіснували в нашій області.

Після приєднання у 1783 році півострова до Російської імперії кримські караїми починають поступово мігрувати за межі Криму. Їхні громади утворюються в Херсоні, Миколаєві, Одесі, Бердянську та інших містах. В архівних документах зустрічаємо свідчення про появу караїмів в Херсоні десь після 1784 p., відомо також, що вже на 1848 рік в Херсоні було 3 караїмські громади, котрі об’єднували близько 500 чоловік.

Дізнатись більше ви зможете за посиланням: https://unalib.ks.ua/karay-yollari—karaimski-shlyahi.htm