З нагоди свята Дня захисника України відбудеться презентація документального фільму «Рубіж. Грубешівська операція»

0
147

14 жовтня о 12:00 та о 18:00 у Кіноконцертному залі «Ювілейний» відбудеться презентація документального фільму виробленого кінокомпанією УМ-Груп за підтримки Державного агентства з питань кіно. На перегляді та спілкуванні з глядачами і пресою буде особисто присутній автор сценарію картини Тарас Лазер.

У стрічці розповідається доля двох воїнів – одного з Української повстанської армії, другого – з польської Армії Крайової, а також описана історія радянської та німецької окупації у 1939-1946 роках. Обидва вояки билися з нацистами, протистояли комуністам, нівечили долі одне одному, але врешті-решт усвідомили, що їхня взаємна боротьба була завжди вигідна лише сильним цього світу – спершу Гітлеру, а пізніше – Сталіну. Їхня історія – це історія двох народів – українського та польського, – які пройшли шлях від ненависті до єднання у боротьбі проти спільного ворога – нещадної комуністичної імперії. Глибоко символічна співпраця УПА та АК найпотужніше проявилася на українсько-польському прикордонні – там, де прокотилося кілька хвиль світової війни, де під пресом НКВД та СС гинули тисячі невинних людей і де вкрай важко визначити рубіж між українським та польським народами. Саме там відбулася найбільш пам’ятна спільна операція послідовників АК, організації ВіН (Вольность і Нєзавіслость), та УПА – напад на контрольоване комуністами польське місто Грубешів.

Показ у Херсоні відбудеться в рамках промоційного туру містами України. Наразі ми представили картину у Львові, Краматорську, Дніпрі, Запоріжжі, Івано-Франківську та інших містах України, і отримали схвальні відгуки від глядачів та критиків.

Автор сценарію фільму «Рубіж. Грубешівська операція»

Тарас Лазер