Презентація мистецького сімейного проекту Інни Красновської-Кафтан та Миколи Кафтана «Чари степового краю»

0
56

21 серпня у рамках святкових заходів до дня Незалежності України у Світлиці Херсонського обласного Центру народної творчості відбулась презентація мистецького сімейного проекту Інни Красновської-Кафтан та Миколи Кафтана «Чари степового краю». У творчому наробку майстрів чудові роботи – різьблення, випалювання та декоративний розпис по деревині.

Ім’я Інни Красновської добре відоме на мистецьких теренах рідного краю та й в Україні також. Інна – активна і непосидюча творча особистість. Бере участь у багатьох місцевих, обласних та всеукраїнських виставках і проєктах, які пов’язані з народним мистецтвом. Це Всеукраїнські Фестивалі Писанок, виставки народного мистецтва у ЕкспоЦентрі «Україна», майстер-класи в Аутлет-містечку «Мануфактура» і дитячому мистецькому центрі, вернісажі у Центрі Української культури та Мистецтва у Києві.

Відбулось і декілька персональних виставок художниці, серед них: «Птахи і квіти посеред зими» (виставкова зала НСХУ, Херсон-2017), «Цвітиця – Радість прилетіла!» (Музей Гетьманства, Київ-2019), «Сонячний настрій» (обласна наукова бібліотека ім.Гончара, Херсон-2020).

Інна неодноразово брала участь у виставках Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, кандидатом у члени якої вона являється і до якої у 2019 році вона з успіхом пройшла атестацію. У цьому ж році декілька її робіт увійшло до ілюстрованого альбому Спілки «Кращій твір року».

Майстриня створила свій авторський стиль, який назвала «Цвітиці» — від слів «цвіт», «світ», «квіти», «птиці» — це символ душі людини, у кожній з яких вона бачить особисту «цвітицю» особливого кольору, яку можна намалювати або відобразити у будь-яких художніх техніках.

Творчість – це завжди пошук нових ідей. У 2018 році до Інни приєднався її чоловік Микола Кафтан, і разом вони почали працювати з дерев’яними артоб’єктами і спільно створювати справжні дива. «Без любові чудес не буває» — говорить майстриня і про життя, і про творчу роботу зі своєю другою половинкою. Ця виставка якраз і є свідоцтвом творчого та натхненного єднання двох талановитих і щирих у своїх почуттях людей.

Чудові, колоритні, з філософськими підтекстами роботи Інни та Миколи не залишають нікого байдужим, дарують тепло і радість буття, «дихають» життям, дарують щастя, випромінюють тепло та позитивну енергетику, збагачують душу світлими і радісними емоціями.

Сподіваємось, саме це і зможуть відчути відвідувачі нашої виставки, яка працюватиме до кінця вересня у Світлиці ОЦНТ.